poniedziałek, 18 maja 2009

Sâo Paulo Underground


Już jutro. W Powiększeniu.

Parę słów:


Sao Paulo Underground to projekt Roba Mazurka i Mauricio Takary. Ich różnorodna i trudna do sklasyfikowania muzyka czerpie dużo z lokalnych pierwiastków etnicznych, hałaśliwie jazzuje, nurza się w elektronice, dubie oraz nie boi się eksperymentów. Ich nowa płyta nawiązuje do stylu Arkestry Sun Ra. Na koncercie zaprezentują m. in. materiał tej właśnie płyty.

Skład koncertowy:
Rob Mazurek - kornet, elektronika
Mauricio Takara - perkusja, perkusjonalia, elektronika
Guilherme Granado - sampler, perkusjonalia
Kiko Dinucci - gitara akustyczna
Richard Ribiero - perkusja

Rob Mazurek to dźwiękowy abstrakcjonista, kornecista, improwizator, kompozytor oraz artysta multimedialny. Kluczowa postać sceny chicagowskiej, lider kolektywu Chicago Underground, Mandarin Movie oraz Exploding Star Orchestra. Współpracował i nagrywał z Jimem O'Rourke, Luciem Ferrari, Rebel Soul Ensemble Teda Siroty, Gastr Del Sol,Nonamnesia, Isotope 217, Activ Ingredients, Tortoise, Brokeback, Stereolab, Pan American, Samem Prekopem i wieloma innymi.

Mauricio Takara od dłuższego czasu jest obecny na scenie brazylijskiej. Głównie na perkusji, ale również jako programista dźwięków i trębacz. Współpracował z wieloma brazylijskimi i zagranicznymi artystami takimi jak Otto, Cidadao Instigado, Nana
Vasconcelos, Tomas Rohrer, Nacao Zumbi, Damo Suzuki, etc. Wraz ze swoimi zespołami Takara grał trasy po Stanach Zjednoczonych, Europie (m.in. na festiwalu Sonar w Barcelonie, Roskilde w Danii, Womex w Sewilli, Transmediale w Berlinie), a także w Indiach, na World Social Forum. Wydał 2 płyty solowe jako "m.takara" (Submarine records, 2003, Slag records 2005), a wraz ze swoim sekstetem Hurtmold nagrał już cztery albumy (w tym split z The Eternals). Obecnie pracuje wraz z grupą Instituto nad remixami muzyki J.T. Meeirellesa (brazylijskiego saksofonisty z lat 60.).

Więcej na:
www.myspace.com/robmazurek
www.myspace.com/mtakara
www.aesthetics-usa.com/artists/spu/bio.html
gusstaff.com/sklep/product_info.php?products_id=2673

źródło: organizator


Tuba:
4 komentarze:

iammacio pisze...

to była reklama?

lewar pisze...

ta, sprzedałem się jak szmata.

no co Ty - dobry koncert będzie:P

Monia pisze...

Haha, właśnie też pomyślałam, że jest coś dziwnego we wklejaniu na bloga informacji prasowej. Jakieś złamanie blogowego decorum normalnie. :P

iammacio pisze...

w ramch pokuty relacje napisz;p