środa, 25 stycznia 2012

nie mogę istnieć bez narzekania


Solowe występy Complainera sprzed kilku lat otagować można słowami "ekspresja", "pasja", "erudycja". Kiedy Wojtek Kucharczyk otoczył się innymi Narzekaczami i powstał korzystający z formatu indie rockowej kapeli "The Complainer & The Complainers, do tych etykiet dołączyły kolejne: "żywioł", "humor", "przebojowość". Oraz: „POWER JOY HAPPINES FAME” z tytułu jednej z ich płyt. Zarówno koncerty jak i nagrania The Complainer & The Complainers potwierdzają, że SŁAWA puka do ich drzwi. I chce grać w TC&TCs na cowbellu…

Pamiętać należy, że Wojtek Kucharczyk to twórca wyrosły z totalnego undergroundu. Jednak bardzo szybko współtworzone przez niego Mołr Drammaz zdobyło spore grono odbiorców, szczególnie poza granicami Polski (to też jeden z powodów zmiany nazwy projektu - początkowo byli to Bębniarze z krainy Mołr). Razem z Asią Bronisławską (siostrą Wojtka) nagrywali muzykę jakiej świat nie znał. Elektro-akustyczne konstrukcje dźwiękowe, niespotykane pomysły i niepowtarzalne brzmienia zaczęły być trademarkiem manufaktury mik.musik.!. Bazujący w Skoczowie Mik stał się kuźnią projektów, wśród których oprócz nagrań Kucharczyka (m.in. jako *retro*sex*galaxy*) i jego siostry (m.in. Asi Mina) znalazły się elektroniczne 8rolek, Co, czy Deuce (pod tym pseudo ukrywał się niegdyś Piotrek Połoz, obecnie znany z Psychocukra i kontynuujący elektro krucjatę jako Tsar Poloz). To oczywiście tylko wyimek z niesamowicie bogatej historii skoczowskiego mik.musik.!.

Żeby dowiedzieć się więcej uruchomcie wyszukiwarki! I sięgnijcie koniecznie po książkę "NA SAM KONIEC / FOR THE END. MIK.BOOK.!. - DOWODY RZECZOWE." (Ars Cameralis, Katowice 2008).

W dzisiejszej audycji posłuchamy jednego z wcieleń Wojtka – The Complainera. Solo i z innymi Narzekaczami. Od wydanego w 2005 roku „Sponored by *retro*sex*galaxy*” do najnowszych „Shrine” i „San Columbus EP”. Będzie też Asi Mina!


Stay tuned.

Dziś 22:00


allyouneed:

http://www.facebook.com/thecomplainer

http://www.thecomplainerband.blogspot.com/

http://mikmusik.org/

http://mikmusikarchive.bandcamp.com/


1 komentarz:

Anonimowy pisze...

mikowe rzeczy to było coś!pamiętam jak na Era Nowe Horyzonty jeszcze w Cieszynie zajęli nieczynny komisariat.

plus oczywiście za temat:)

Filemon